Amerykanin  Heath Campbell  wykazał się przy nadawaniu imion swoim dzieciom niebywałą fantazją. Trójka jego potomków nosi imiona Adolf Hitler, Aryjska Nacja i Honszlynn Hinler.

Po raz pierwszy o rodzinie państwa Campbellów zrobiło się głośno gdy ojciec rodziny wytoczył  proces jednej z sieci supermarketów. Spór dotyczył zamówienia na tort dla jego syna. Pracownik cukierni znajdującej się w markecie odmówił wykonania tortu z dedykacją dla Adolfa Hitlera. Przewidywał bowiem raczej, że zamówienie jest złożone raczej przez faszystowską organizację niż troskliwego ojca kilkuletniego dziecka. Ową odmowę Heath Campbell  potraktował jako dyskryminację dziecka ze względu na jego  nietypowe imiona. Tłumaczył, że zbieżność z przywódcą nazistowskich Niemiec jest przypadkowa. Imię to zwyczajnie mu się podobało i było oryginalne. „Uważam, że ludzie powinni przestać żyć z głową w chmurach i skupić się na przyszłości zamiast na przeszłości. Imię to tylko imię. Dziecko nie zrobi tego, co zrobił Hitler, gdy dorośnie” – dodawał ojciec małego Adolfa Hitlera.

Wkrótce po tym zdarzeniu władze stanowe postanowiły bliżej przyjrzeć się  Campbellom. W listopadzie 2011 roku służby socjalne zabrały najmłodsze dziecko  stawiając zarzut powtarzającej się przemocy w rodzinie. Wkrótce później rodzicom zabrano również młodego Adolfa Hitlera i Aryjską Nację. Państwo Campbell w toczącej się przed sądem batalii znów podnosili argument, że są dyskryminowani, ze względu na nietypowe imiona dzieci.  Zdawali się przy tym głusi na argumenty psychologa sądowego , który twierdził, że „przywiązanie dzieciaka o takim imieniu jest niezwykle brutalne i krótkowzroczne.

„To jest Ameryka, mówią, że jest wolna. Masz prawo nazwać swoje dziecko tak,  jak chcesz  (…) Nikt w otoczeniu nie ma problemu z imieniem mojego syna. Wszyscy  znają jego pełne imię. Rówieśnicy bawią się z nim i nikomu to nie przeszkadza.” – podkreślał Heath Campbell.

Do barwnej historii pana Campbella należy dodać i to, że ma on  dziewięcioro dzieci z pięcioma kobietami i jedna z jego poprzednich żon twierdziła, że chciał nazwać ich pierworodnego syna imieniem Lucyfer.

Podziel się dobrą treścią:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+