Pięćdziesięciodwumetrowa figura Chrystusa ze Świebodzina wydaje się być prawdziwym gigantem. Są jednak na świecie monumenty, które przewyższają ją kilkakrotnie.

5. W dolinie  Żółtej Rzeki w pobliżu Zhengzhou znajduje się rzeźby stworzone dla upamiętnienia chińskich cesarzy Yan Di i Huang Di.  Monument podobnie jak amerykańskie Rushmore został wyrzeźbiony w zboczu góry. Prace nad nim trwały 20 lat . Rzeźna ma 106 metrów wysokości.

Cesarze Yan i Huang

4. Na południowym wybrzeżu chińskiej wyspy Hainan można podziwiać 08-metrowy posąg buddyjskiej bogini współczucia  Guan Yin. Jedna z pośród trzech twarzy bogini spogląda w stronę lądu, dwie pozostałe zwrócone są w stronę morza.

guan yin

3. W Ushiku w Japonii znajduje się posąg Ushiku Daibutsu.  Ukończona w 1995 r. Figura jest trzecią co do wielkości statuą na świecie. Mierzy 120 metrów i jest wykonana w całości z brązu.  Wewnątrz posągu na czterech poziomach zwiedzający mogą słuchać muzyki, oglądać zgromadzone pisma religijne, podziwiać 3000 figurek Buddy i w  spojrzeć na okolicę z trasu widokowego.

najwyższe posągi na świecie

2. The Laykyun Setkyar jest drugim najwyższym pomnikiem na świecie na 130 metrach. Został zbudowany na wzgórzach Po Kaung w pobliżu miasta Monywa w środkowej Birmie.

Monywa Buddowie1. Świątynia Wiosenna Buddy jest najwyższym posągiem na świecie. Mierzący 153 metry wysokości zlokalizowany jest  w Henan w Chinach. Jego budowę zaplanowano  wkrótce po wysadzeniu Buddów Bamiyan przez talibów w Afganistanie i został oddany do użytku w 2008 roku.

# 1 największych rzeźb na świecie

Podziel się dobrą treścią:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+